Fundacja „Głos dla Życia” zaprasza na Narodowy Marsz Życia, który odbędzie się 14 kwietnia 2024 r. w Warszawie.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.30 na Placu Zamkowym. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Konferencja Episkopatu Polski. Głównym organizatorem marszu jest Fundacja św. Benedykta oraz Koalicja dla Życia i Rodziny, której członkiem jest Fundacja „Głos dla Życia”

Narodowy Marsz Życia to manifestacja na rzecz życia i rodziny, wiary i wierności, ale także wolności i niepodległości, bez których te pierwsze będą zawsze zagrożone. To przede wszystkim akt afirmacji, ale także znak sprzeciwu. Afirmacja wartości, dziedzictwa i misji. Sprzeciw wobec radykalnej rewolucji skierowanej dziś przede wszystkim przeciw życiu i rodzinie oraz wobec niszczenia jedności w narodzie i dzielenia ludzi na lepszych i gorszych.

Narodowy Marsz Życia to wyraz naszej solidarności z najbardziej potrzebującymi, zwłaszcza dziećmi poczętymi zagrożonymi przestępstwem, jakim jest aborcja i ofiarami tego przestępstwa – dziećmi, które już nigdy się nie narodzą, a także z ich matkami i ojcami, którzy często są także ofiarami tego dramatu.

Ponieważ Marsz odbędzie się 14 kwietnia, w Narodowe Święto Chrztu Polski, zamanifestujemy także naszą wdzięczność i odpowiedzialność za dziedzictwo, teraźniejszość i przyszłość chrześcijańskiej Polski, która od ponad 1000 lat jest naszym domem i życiem.

Idziemy pod hasłem NIECH ŻYJE POLSKA! Niech żyje w swoich rodzinach i dzieciach, niech żyje w narodzie, który jest rodziną rodzin, niech żyje w niepodległym państwie wśród suwerennych ojczyzn, niech żyje w kulturze, która rodzi się z wiary, nadziei i miłości.

Dziś, gdy wielu Polaków uznało, że naród porzucił sprawę cywilizacji życia i praw rodziny, całe dziedzictwo świętego Jana Pawła II, konieczny jest nowy zryw odpowiedzialności. Waży się społeczna i duchowa przyszłość Ojczyzny. Nikt z nas nie powinien więc stać z boku z opuszczonymi rękoma. Niech nas zobaczą!

Niech Narodowy Marsz Życia pokaże światu i społeczeństwu Polskę, nasz naród – rodzinę rodzin, która chce żyć. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich, którym te wartości i wyzwania są bliskie.

Przyjdź na Narodowy Marsz Życia 2024: zobacz

Arcybiskup Stanisław Gądecki zaprasza na marsz: zobacz

 Info graf NMŻ